Про дотримання протиепідемічних заходів у закладі на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Posted by: | Posted on: 1 Вересня, 2020

Додаток  до наказу по школі “Протиепідемічні заходи в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”

 1. Допуск до роботи персоналу закладу здійснювати за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, у тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром).

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях, а також учнями 1-4-х класів.

 1. Не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С або з ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник має повідомити директора та звернутися по медичну допомогу до сімейного лікаря.
 2. Не допускати до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
 3. Усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту з розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності з розрахунку на 5 робочих днів, у т. ч. на 1 робочу зміну — безпосередньо на робочому місці працівника. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
 4. Використані засоби індивідуального захисту, паперові серветки викидати в окремі контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією.
 5. Дотримуватися працівникам правил особистої гігієни (використовувати рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо).
 6. Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) у закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладу освіти — проведення педагогічних рад, конференцій трудового колективу тощо).
 7. Дотримуватися респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

 1. Під час пандемії визначити такі маршрути руху здобувачів освіти до закладу з метою запобігти утворенню скупчення учасників освітнього процесу:

Працівники закладу освіти, учні, які навчаються в кабінетах №№ 2 —11, 12, 12 –а, заходять до приміщення і залишають його після закінчення навчальних занять через центральні двері;

 учні, які навчаються в кабінетах №№ 1 — 20, заходять до приміщення і залишають його після закінчення навчальних занять через аварійні двері праворуч від центрального входу;

учні, які навчаються в кабінетах №№ 21 — 30, заходять до приміщення і залишають його після закінчення навчальних занять через аварійні двері ліворуч від центрального входу;

здобувачі освіти, які навчаються в І зміну, до закладу приходять на 07.55 год;

здобувачі освіти, які навчаються в ІІ зміну, до закладу приходять за графіком згідно з розкладом занять;

 1. Заборонити допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
 2. Перед початком занять педагогічний склад закладу проводить опитування учнів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
 3. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби в учнів, за відсутності батьків:
 • потрібно одягнути маску дитині;
 • тимчасово ізолювати в медичний кабінет та проінформувати батьків (інших законних представників) та прийняти узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.
 • У приміщенні, де перебувала особа з симптомами інфекційного захворювання, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
 1. Вхід до приміщень закладу працівникам закладу та учням  дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Для учнів 1-4-х класів вхід та пересування приміщеннями закладу дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

 1. У разі віднесення до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки педагогам у процесі викладання навчальної дисципліни використовувати захисні щитки. Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.
 2. На вході до закладу обробляти руки антисептичними засобами.
 3. Мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, зокрема шляхом проведення занять упродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одному і тому самому кабінеті.
 4. Учителям проводити заняття з окремих предметів на відкритому повітрі.
 5. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) в одного з учнів, усі інші учні відповідного класу (групи) визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
 6. У санітарних кімнатах забезпечується наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук).
 7. Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується
 8. Після проведення занять у кінці робочого дня проводити очищення і дезінфекцію поверхонь (у тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
 9. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

 

Вимоги до організації харчування

 1. Харчування учнів здійснюється відповідно до графіків.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *