Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу учнів нашої школи. Воно формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

Національно-патріотичне виховання в школі здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Напрямки роботи Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 з національно-патріотичного виховання є:формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України;збереження і продовження українських культурно-історичних традицій; виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу; формування соціальної активності;виховання правової культури особистості;− формування й розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;− формування в учнів потреби до праці як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;− сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;− виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності.

В рамках національно – патріотичного виховання в школі проводяться акції пам’яті: до Дня захисника Вітчизни, до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, до Дня пам’яті жертв голодомору (“Запали свічку”).

Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи – психологічна та моральна підтримка воїнів Збройних Сил України. 

Також у школі проходять такі заходи, як декада української мови та літератури, День слов’янської писемності; заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови шкільні виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Національно виховання в школі має системний характер і займає значне місце. Школа навчає дітей українській мові та літературі, тому традиції українського народу, його звичаї, культура в нашій школі не лише теоретично вивчаються, а й практично втілюються роботою театрального колектив “Дивограй”  під керівництвом Т. Г. Копан.

Виступ театрального колективу “Дивограй”

Велику роботу у національно- патріотичному вихованню виконує шкільний музей та гурток екскурсоводів під керівництвом Л. Д. Рудич.

Виховні ідеали — найважливіші компоненти духовності кожної особистості й усього народу Необхідно, щоб кожен знав і наслідував національні ідеали, бо нашому народу сотні років загрожувала небезпека втратити свою національність.

Наш народ споконвіку культивував лицарські традиції виховання, на них формувалась еліта нації, яка завжди боролася за свободу та незалежність держави. Реалізації концепції національно-патріотичного виховання молоді сприяє козацька педагогіка, головна  мета якої  полягає у плеканні в родині, школі, громадському житті козака-лицаря — палкого патріота, мужнього громадянина незалежної України, захисника рідної землі з яскраво вираженою національною свідомістю, самосвідомістю, високим рівнем моралі й духовності. У виховній системі школи активно використовуються елементи козацької педагогіки, працює у школі військово-патріотичний гурток «Джура»